Laktační poradenství

 ,,Miminka se učí kojit kojením - matky se učí kojit kojením." Dr. Jack Newman

Jsem profesionální laktační poradkyní MAMILA. Provázím ženy kojením, poskytuji laktační poradenství a podporu při kojení jak v porodnici, tak v pohodlí vašeho domova. Nabízím individuální předporodní přípravu na kojení s přesahem k nošení dětí v šátku či ergonomickém nosítku. Vedu podpůrné skupiny kojení pro těhotné a kojící ženy v Opavě a okolí.

Sama jsem mámou se zkušenostmi se snadným kojením prvorozené dcery a vybojovaným kojením mladšího syna. Momentálně kojím 4 roky, z toho rok a půl tandemově. 

Kdy se obrátit na laktační poradkyni?

⚪️ při jakkoliv bolestivém kojení

⚪️ jestliže miminko nepřibírá tak, jak by mělo nebo je nespokojené

⚪️ miminko potřebuje zvýšit příjem mléka

⚪️ potřebujete podpořit - ujistit se, že děláte vše správně

⚪️ miminko se nepřisává nebo jen velmi málo

⚪️ žena používá prsní silikonové kloboučky

⚪️ miminko odmítá kojení - bojkot kojení

⚪️ chcete adoptovat miminko a kojit ho

Ceník služeb

Úvodní setkání v pohodlí vašeho domova či v porodnici v délce do 1,5h………………………………… 900 Kč

Druhá a každá další schůzka v délce do 1h……………………………………… 600 Kč

Předporodní příprava na kojení v délce 2,5 - 3h + kniha Praktický návod na kojení…………. 1600 Kč

První návštěva po předporodní přípravě v délce 1h…………………………………..600 Kč

On - line laktační poradenství v délce 1h………………………………. 600 Kč

Cena balíčku nezahrnuje cestovné mimo Opavu 8 Kč/ km

⚪️ v ceně služeb je zahrnuta on - line/ telefonická podpora po dobu 14 dnů

⚪️ v rámci jakéhokoliv laktačního poradenství lze řešit i nošení dětí v šátku či ergonomickém nosítku

⚪️ poskytnutí pomůcek v rámci jakéhokoliv poradenství - ZDARMA

Jak může probíhat naše úvodní schůzka

Ještě než k tobě přijdu na poradenství při kojení či nošení, spojíme se spolu telefonicky. Zkusíme společně vyřešit akutní situaci na dálku a domluvíme si spolu osobní schůzku na co nejdříve, nejpravděpodobněji u tebe doma, ale klidně i v porodnici, kam za tebou dojedu…

… Otevíráš mi dveře, vítáme se a já ti nabízím jak možnost tykání, tak vykání. Co zvolíš je pouze na tobě. Hlavní je, aby ses cítila příjemně. Umyju si pečlivě ruce, konečně ti mohu podat ruku…

…Začínáme si povídat. O kojení, porodu, o tom, jak se cítíš. Sdílíš vše, co potřebuješ. Jsem tady pro tebe. Pokud tvé miminko spinká, není nutné ho hned budit, využijeme čas k hovoru. Povídáme si nebo se vrhneme - pokud máš zájem - na vázání šátku s mou manipulační panenkou, abys získala sebedůvěru.

… Pokud je tvé děťátko vzhůru, nakojíš ho způsobem, na jaký jsi zvyklá. Pozoruji kojení, povídáme si o něm. Pokud je tady něco, co lze zlepšit, zefektivnit, probereme to. Vyladíme spolu polohu/y, přisávání miminka a další věci. Ukážu ti, kdy miminko dudlá a kdy pije. Když je třeba, abych se tebe nebo tvého miminka dotkla, požádám první o tvé svolení. Pokud je nutné miminko dokrmit, uděláme to spolu tou nejšetrnější přitom funkční cestou.

… Probíráme spolu různá témata, nejen kojení. Často se dostáváme i ke spánku, kontaktnímu rodičovství, ale i mnohem dál.

…Před mou návštěvou nemusíš péct, uklízet. Ať už jsi šestinedělka nebo ne, tvým hlavním úkolem je pečovat o sebe a děťátko.

…Pokud řešíme situaci, která si žádá další schůzku, domluvíme spolu termín. Následující dny a týdny, někdy i měsíce, jsem ti plně k dispozici. Poradím nebo tě podpořím na dálku. Ráda ti přepošlu zajímavé články k tématům, ke kterým jsme se při setkání dostaly.

…Často se stane že odcházím a tvé miminko u tebe spokojeně spí v jednom z mých lektorských šátků. Samozřejmě ti ho nechávám k dispozici, abys měla možnost objevovat kouzlo nošení dřív, než se například rozhodneš pro koupi svého. Po svém odchodu ti ještě posílám video návod, aby sis mohla techniku vázání připomenout.

…Zhruba hodina a půl je za námi a já se s tebou loučím. Děkuji ti za tvou důvěru, ráda jsem tebe a tvé miminko poznala ❤️

Vytvořte si webové stránky zdarma!